Kobiety, słusznie zresztą, uważane są za wielkie miłośniczki butów. Zamiłowanie do kupowania kolejnych par wykazuje większość przedstawicielek płci pięknej, jednak choć nie dotyczy ono wszystkich pań, to jednak właśnie damskich butów jest w sklepach decydowanie więcej niż butów męskich.

Panie mogą wybierać spośród obuwia różnego rodzaju, fasonu, koloru i ceny. Każdy sezon letni przynosi ze sobą coś nowego, coś świeżego i oryginalnego. W tym sezonie projektanci postawili na wysokie podbicia.

By być modną w tym sezonie letnim, wystarczy zaopatrzyć się lub odnaleźć swoje pantofelki na wysokim obcasie, ale także wysokie buty na koturnach i platformach. I mogą to być zarówno sandałki na koturnach jak i półbuty na wysokim obcasie.

Nowością na obecny sezon są wysokie buty letnie, z zapięciem wokół kostki. Taki fason jest najbardziej odpowiedni dla kobiet mogących poszczycić się szczupłymi kostkami. Buty takie, czy to sandałki na koturnie, czy półbuty na obcasie są doskonałe do pracy, czy elegancką kolację.

Jednak lato, to przede wszystkim czas odpoczynku, relaksu, wycieczek i rodzinnych spacerów. I dlatego letnia moda, to przede wszystkim lekkie buciki: wzorzyste, lekkie baleriny, doskonałe zarówno do pracy, jak i na spacer, oraz eleganckie sandałki, w różnych fasonach i kolorach, na niskim obcasie lub na koturnie. Przynajmniej jedna para takich sandałków, powinna znaleźć się w szafie.

Absolutnym hitem kilku ostatnich sezonów są rzymianki, czyli lekkie sandałki na paski z obcasem lub bez, które pomysłowość projektantów przemienia w prawdziwe działa sztuki. Są to buty szczególnie polecane tym paniom, które cały dzień spędzają w ruchu lub stojąc. Te niezwykle wygodne, ale i eleganckie buciki docenia każdego lata miliony kobiet na całym świecie. Drugim, równie modnym fasonem sandałków, są gladiatorki. Alternatywą dla sandałków są równie wygodne japonki, które idealnie nadają się na spacer po plaży.